Ogłoszenia Niedziela 19 XI

Ogłoszenia dnia 19 listopada 2017r. - XXXIII Niedziela zwykła

1. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 19.XI. Zapraszamy na Mszę o godz. 9.00 a potem na spotkanie.
  2. Pan Daniel organista wzorem lat ubiegłych będzie roznosił od poniedziałku 20 listopada, opłatek na stół wigilijny poświęcony w naszym Kościele. Rozpoczynamy w tym roku znacznie wcześniej, ponieważ do naszej parafii zostało dołączone osiedle Malesin. Dziękuję za życzliwość i proszę o przyjęcie Pana Daniela w naszych domach.
  3. Dziś Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Swoje orędzie na I Światowy Dzień Ubogich ojciec święty opatrzył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana.
  4. Za tydzień 26 listopada 2017r. o godz. 16.00, Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami i dziećmi.
  5. W minionym tygodniu prowadziliśmy prace uszczelniające przy podziemnych rurach odprowadzających wodę deszczową. Do końca roku jest planowane jeszcze położenie około 200 m2 kostki, na parkingu za Kościołem. Przy okazji dziękuję za wszelkie ofiary, jakie są składane na tace i przy innych okazjach.
  6. W Kościele można nabyć kalendarze diecezji łowickiej na rok 2018.
  7. Proszę o zapoznanie się ze stanowiskiem Rady Miasta Sochaczew, „w sprawie poparcia dla premier rządu polskiego, pani Beaty Szydło, działań zmierzających do przeniesienia z francuskiej gminy Ploermel pomnika św. Jana Pawła II do Polski oraz deklaracji przyjęcia go i postawienia na teren miasta Sochaczew”. Podobne stanowisko podjęła 30 października rada powiatu sochaczewskiego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.