Ogłoszenia niedziela 23 sierpnia

XXI Niedziela zwykła 23 sierpnia 2020r.

1. W naszej parafii praktykę duszpasterską rozpoczął kleryk V roku Bartek Jaska. Będzie nam pomagał w Kościele a także jeśli będzie to możliwe odbędzie praktyki katechetyczne w szkole.
  2. Za tydzień podamy datę i godzinę Mszy Świętej na początek roku szkolnego. Jeśli szkoły rozpoczną zajęcia, będziemy się również modlić w Kościele.
  3. Rodzicom szczególnie młodzieży przypominam, o złożeniu deklaracji, jeśli będą takie wymagania w szkole o chęci uczęszczania na lekcje religii. Proszę również o zainteresowanie się czy dyrekcje szczególnie szkół prywatnych wywiązują się z obowiązku zapewnienia nauki religii.
  4. Bierzmowanie w naszej parafii grupy, która przygotowywała się przed pandemią, odbędzie się dnia 17 września w czwartek o godz. 18.00. Na początku września odbędzie się jeszcze spotkanie przygotowujące do tej uroczystości o terminie poinformujemy za tydzień.
  5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o nowych zadaniach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce w związku z zaleceniami wydanymi przez Watykańską Kongregację ds. Duchowieństwa.
  6. Zapraszam na stronę internetową tam więcej aktualności.