Ogłoszenia niedziela 25 marca

Niedziela Palmowa 25 marca 2018r.

1. Dziś Msza Święta dla dzieci komunijnych o godz. 10.30.
  2. Harcerze z naszej parafii będą dziś rozprowadzali własnoręcznie wykonane palemki. Ofiary za palemki będą przeznaczone na potrzeby drużyny harcerskiej.
  3. Dzieci prosimy by jałmużnę wielkopostną składały na stopniach przed ołtarzem, do następnej niedzieli włącznie.
  4. Przypominam, że w poniedziałek oraz wtorek od godz. 17.00 do godz. 18.00 będzie można przystąpić do spowiedzi. W konfesjonałach będzie dyżurować przynajmniej dwóch księży. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie spowiadamy podczas liturgii.
  5. W Wielki Tydzień Msze Święte i liturgie będą odprawiane w następującym porządku:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.30.

Wielki Piątek – Adoracja Krzyża godz. 18.30.

Wielka Sobota - Msza Święta Wigilii Paschalnej godz. 19.30.

Niedziela Wielkanocna - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w niedzielę o godz. 6.00; kolejne Msze Niedzieli Wielkanocnej o godz.: 9.00, 10.30. 12.00 (chrzty) i 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny Msze wg. porządku niedzielnego.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania po Mszy Świętej w czwartek do godz. 21.00.
  2. W Wielki Piątek, ciemna jutrznia o godz. 9.00, adoracja w ciemnicy po jutrzni. Kółka różańcowe prosimy o adorację w Wielki Piątek od godz. 12.00 do 15.00, przynajmniej po 2 osoby co godzinę. Po liturgii Wielkiego Piątku rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.30. natomiast o godz. 10.00 prosimy o pojazd, który zawiezie jednego z księży na wioski. W tym roku podobnie jak rok temu nie będzie święcenia pokarmów na Kuznocinie. Mieszkańców Kuznocina zapraszamy ze święconką do Kościoła.
  4. W Wielką Sobotę ministranci z naszej parafii będą rozprowadzali wodę święconą, dochód z ofiar będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  5. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 10.30 dziś i w Wielkanoc proszę wyjeżdżać z placu za Kościołem tylko od strony Boryszewa.
  6. Informacje również na internetowej stronie parafii: parafiaboryszew.pl

Przed zbieraniem tacy: - Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pańskiego i świąteczny wystrój Kościoła.