Ogłoszenia Niedziela 28 stycznia br.

Ogłoszenia 28 stycznia 2018r.

1. Dziś po Mszy Świętej wieczornej rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkanie około godz. 18.45, po spotkaniu zapisy. Zapraszamy.
  2. 2 Lutego w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kościele o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Zapraszamy do Kościoła ze świecami.
  3. Niestety dzisiejszy koncert dzieci laureatów konkursu muzycznego ze SP nr 2., nie odbędzie się z powodu trwających ferii i trudności w dojechaniu do naszej parafii dzieci z poza Sochaczewa.
  4. W poniedziałek ostatni dzień kolędy; Poniedziałek 29 stycznia od godz. 15.30: ul. Cisowa, Kutrzeby, Akacjowa, Sosnowa, Lipowa, Olchowa, Żyrardowska. Kto chciałby przyjąć nas po kolędzie a nie mógł być w wyznaczone dni. Zapraszamy do zakrystii po Mszy Świętej. Wizytę możemy zaplanować na wtorek 30 stycznia lub czwartek 1 lutego w godzinach popołudniowych.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Adoracja w czwartek po Mszy Świętej, w piątek wystawienie o 17.00 spowiedź od 17.30, w sobotę różaniec fatimski, w niedzielę wystawienie od 17.30.
  6. Od najbliższej soboty rozpoczynają się próby scholii oraz zbiórki ministrantów w soboty o zwykłej porze.
  7. W niedzielę 4 lutego dodatkowa Msza Święta dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o godz. 16.00 zapraszamy.
  8. Refleksje po kolędzie, cześć I: Dziękujemy za oczekiwanie, otwarcie domów, wspólną modlitwę i ofiary. Przyjęło nas mniej więcej tyle samo parafian co rok temu. Wizycie kolędowej nie sprzyjały ferie zimowe dzieci, bo część rodzin wyjechała na wypoczynek. Generalnie widzimy, że w parafii ubywa młodzieży oraz młodych małżeństw, szczególnie dotyczy to domków jednorodzinnych. Młodzi szukają pracy w Warszawie lub przebywają za granicą. Generalnie nasza parafia nie odmładza się, poprzez liczbę młodych małżeństw choć z liczb na koniec roku wynika że chrztów jest więcej niż zgonów. Dołączenie do parafii osiedla Malesin nie zmieniło tendencji starzenia się społeczności naszej parafii. Byliśmy przyjmowani serdecznie, dziękujemy za dobre słowa i sugestie. W miarę możliwości będziemy, między innymi ofiar kolędowych kontynuować remonty oraz prace w Kościele na zewnątrz, a także na cmentarzu. Co do niektórych próśb parafian: sugerowano kontynuowanie kładzenia kostki w alejkach cmentarnych. Przypominano o nie spełnionej jeszcze obietnicy zrobienia poręczy na murku przed frontonem Kościoła, aby łatwiej wchodziło się szczególnie zimą. Praca ta czeka na wykonawcę, przy okazji zostaną też przerobione wejścia boczne gdzie są poręcze, ale zniszczone są schody z betonowej kostki. Niektórzy sugerowali uporządkowanie działki od strony miasta. Przypominam, to nie jest własność Kościoła korzystamy z niej tylko dzięki życzliwości właściciela, dlatego powiększony został parking za Kościołem. Co roku staramy się zadbać o wygląd zewnętrzny Kościoła a także ułatwić dostęp do świątyni i prace te też będą kontynuowane w tym roku. To tyle jeśli chodzi o bieżące refleksje. Inne dotyczące naszej wiary zaangażowania w życie Kościoła postaram się przekazać za tydzień.