Ogłoszenia niedziela 9 września br.

Ogłoszenia XXIII Niedziela zwykła –  9 września 2018r.

1. Wczoraj w parafii św. Józefa w Sochaczewie, odbył się pogrzeb taty ks. Mariusza naszego wikariusza pana Henryka Makowskiego. Wraz z wyrazami współczucia dla rodziny obiecujemy modlitwę, przez najbliższe środy podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Dziś spotkanie KŻR w najbliższą o godz.16.30.
  3. Również w dziś w niedzielę o godz. 18.00 pierwsza po wakacjach Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.
  4. Swoje spotkania powakacyjne rozpoczęła schola dziecięca oraz ministranci. Przypominamy i zapraszamy w sobotę o godz. 10.00.
  5. Pamiętając o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, tylko w tę niedzielę będzie można w naszym Kościele obejrzeć wystawę, powstałą na bazie materiałów historycznych. Wystawa składa się z 30-tu plansz i obejmuje okres od 6 sierpnia 1914 roku do 1 kwietnia 1924 roku, uwzględnia również rolę duchowieństwa w procesie odzyskiwania niepodległości. Zapraszam do obejrzenia wystawy pod chórem Kościoła. Z naszej świątyni wystawa powędruje do liceum im. F. Chopina i będzie tam do obejrzenia przez tydzień.
  6. W minionym tygodniu, zakończyliśmy malowanie dwóch największych zewnętrznych ścian Kościoła. W sumie pomalowaliśmy około 900 m kwadratowych powierzchni. Ściany zostały najpierw umyte, potem zagruntowane, następnie położono warstwę kleju, wyszlifowano powierzchnię i dwukrotnie pomalowano ściany. Poprzez wynajęcie podnośnika przez parafię mogliśmy znacznie zredukować koszty tego remontu. W tym tygodniu spróbujemy położyć kostkę by można było na nowo korzystać z wejść bocznych.