Kardynał M. Ouellet o pedofili

Kardynał M. Ouellet o pedofili w Kościele

W sobotę 15.09.2018r., na konferencji prasowej odbywającej się w trakcie zgromadzenia w Poznaniu, kard. Marc Ouellet pytany był o niedawny skandal związany z ujawnieniem przestępstw o charakterze pedofilskim w Kościele katolickim, a także o to jak Kościół będzie się starał odbudować swoje zaufanie w społeczeństwie.

„Na pewno te ostatnie doniesienia prasowe sprawiają, że świadomość powagi tego zjawiska narasta, również w łonie samego Kościoła, który coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak poważny jest to problem” – mówił hierarcha.

„Trzeba jednak zaznaczyć, że te doniesienia, które w tej chwili wychodzą na jaw, to są zjawiska, które miały miejsce na przestrzeni wielu lat. To, że one w tej chwili jakby masowo są ujawniane powoduje, że mamy takie wrażenie, że nic z tym do tej pory nie było robione. To nie jest prawda, ponieważ dotychczas robiono sporo. Jakkolwiek Kościół musi zatroszczyć się o to, by robić jeszcze więcej” – podkreślił.

Źródło deon.pl