Kurs przedmałżeński 05.02.2017.

Spotkania dla narzeczonych, kurs przedmałżeński planujemy rozpocząć od 5 lutego 2017r. Kurs będzie odbywał się w niedziele po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18.45. Zapraszamy.

O przygotowaniu do małżeństwa mówił w minionym tygodniu papież Franciszek:

Doświadczenia wiary tych, którzy zgłaszają chęć zawarcia małżeństwa chrześcijańskiego, są bardzo różne. Niektórzy aktywnie uczestniczą w życiu parafii, inni przychodzą tam po raz pierwszy. Niektórzy prowadzą życie modlitwy, nawet intensywne; inni natomiast kierują się ogólnikowymi uczuciami religijnymi. Czasem są to ludzie dalecy od wiary czy w ogóle jej nie mający”.

Jako środek zaradczy Franciszek wskazał konieczność prowadzenia w Kościele przygotowania do małżeństwa.

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek przygotowanie to okazuje się prawdziwą okazją do ewangelizacji dorosłych, a często tzw. «dalekich». Jest bowiem wielu młodych, dla których zbliżanie się terminu ślubu stanowi okazję, by spotkać się na nowo z wiarą, którą od dłuższego już czasu zepchnęli na margines swego życia – mówił Ojciec Święty. – Znajdują się oni zresztą w szczególnym momencie, który często znamionuje również gotowość do zmiany ukierunkowania życia. Może to być zatem czas sprzyjający temu, by odnowili swe spotkanie z osobą Jezusa Chrystusa, orędziem Ewangelii i nauczaniem Kościoła”.

Papież wskazał, że to przygotowanie ma służyć nie tylko dojrzewaniu ludzkiemu, ale też wzrastaniu wiary narzeczonych. Muszą w nim współpracować księża i doświadczone już małżeństwa.

Żródło: pl.radiovaticana.va