Modlitwy w niedzielę 28 czerwca

Our Lady of Provincia Mary 006W dniu parafialnego odpustu, który w tym roku został przeniesiony na niedzielę 28 czerwca, w czasie każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednocześnie odmówimy część modlitwy nowennowej, którą modlimy się w każdą środę na Mszy Świętej wieczornej. Będziemy polecać Panu Bogu rodziny z naszej parafii, młodych i dzieci, samotnych, chorych i cierpiących. Będziemy prosić Maryję o wstawiennictwo u Bożego Syna dla wszystkich parafian i naszych gości.

MODLITWA RZYMSKA: (zwykle odmawia się ją wspólnie).

K: O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzimy dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczymy na własne zasługi, ani na nasze dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc, o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Wspomożycielko, prosimy najgoręcej, abyś wyprosiła nam u Syna Twego tę łaskę, o którą w tej nowennie każdy z nas pokornie prosi, a my z radością wychwalać będziemy Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

m

O Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, która z taką czułością z tego cudownego obrazu na nas spoglądasz, z dziecięcą ufnością spieszymy do Twych stóp z naszymi wspólnymi prośbami i potrzebami. Racz spojrzeć na nas łaskawie i wysłuchać naszych błagań, przyjdź nam z pomocą w wielorakich potrzebach naszych. Błagamy Cię o to najusilniej i najgoręcej. Będziemy powtarzać:Pomagaj nam nieustannie!

- Wielka Matko Boża, Pomagaj nam nieustannie!

- Matko nasza najlepsza, - Pośredniczko nasza u Boga, - Szafarko łask wszelkich, - Matko świętej wytrwałości, - Tronie miłosierdzia Bożego, - Poręko naszego zbawienia, - Pogromczyni mocy piekielnych, - Umocnienie słabych, - Ucieczko uciśnionych, - Cudowna lekarko w chorobach, - Ratunku ginących grzeszników, - Nadziejo zrozpaczonych, - Patronko misji świętych, - Wychowawczyni powołań kapłańskich, - Mistrzyni życia duchowego, - Strażniczko czystości, - Opiekunko rodzin, - Czuła Matko sierot, - Pani naszych losów, - Przewodniczko pewna do nieba.

K: Tyś naszą ucieczką, o Pani!

W: Pomocą w ucisku i smutku!

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam Rodzicielkę Swoją Maryję za Matkę; dozwól, prosimy, abyśmy wzywając ustawicznie Jej macierzyńskiej pomocy, zasłużyli na nieustanne doznawanie owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W: Amen.

Na obrazku głównym: Maryja z miejscowości Denmark w USA, z klasztoru sióstr karmelitanek w Wisconsin