Msza z młodzieżą z Włoch 29.07.

W piątek po śniadaniu przygotowanym w rodzinach, Włosi zwiedzali Warszawę, odwiedzili grób ks. Jerzego Popiełuszki oraz Stare Miasto, byli w parafii św. Augustyna a także w Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater. Wieczorem o godz. 19.30 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w języku włosko-polskim. W Mszy uczestniczyli parafianie oraz udzielające gościny rodziny. Po Mszy zeszliśmy na chwilę do dolnego Kościoła, żeby coś zjeść. Wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii, oraz rodzina państwa Kaczmarków bardzo pomogły w przygotowaniu poczęstunku. Potem grupa pielgrzymów z Triestu udała się na nocleg. Dnia 30 lipca rano o godz. 7.00 rano po zbiórce zapakowaniu autokarów młodzież pojechała do Krakowa na wieczorną modlitwę z Ojcem Świętym. W niedzielę 31 lipca będą w godzinach porannych uczestniczyć z Mszy Świętej odprawianej w Krakowskich Brzegach przez Papieża Franciszka. Nasi goście wyjeżdżają z Polski 2 sierpnia.

Warto jeszcze raz podziękować rodzinom, które przyjęły pielgrzymów. Za jak mówili sami Włosi bardzo gorące przyjęcie, otwarte serca, dobre jedzenie oraz poświęcony im czas. Kto przyjmuje pielgrzymów na pewno otrzyma błogosławieństwo od Pana Boga. Do zobaczenia ponownie może w Polsce lu Trieście. Arivederci.

Poniżej zdjęcia z przyjęcia grupy włoskiej w parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Sochaczewie.