Papież Franciszek o rekolekcjach

Ojciec Święty Franciszek zakończył swoje rekolekcje Wielkopostne, prowadził je dla Kurii Rzymskiej w ostatnim tygodniu lutego 2015r., O. Bruno Secondin, karmelita. Głównym tematem rekolekcji była misja proroka Eliasza.

Na koniec Papież Franciszek powiedział: „W imieniu wszystkich, także moim, chcę Ojcu podziękować, za twoją rekolekcyjną pracę wśród nas.. Nie jest łatwo prowadzić rekolekcje dla kapłanów! Jesteśmy wszyscy trochę skąplikowani, ale Ojciec był w stanie siać Słowo. .. Niech Pan da wzrost temu ziarnu, które Ojciec nam dał (w nas zasiał)..”

żródło: http://www.zenit.org/it/articles/grazie-padre-non-e-facile-dare-esercizi-ai-sacerdoti-siamo-cosi-complicati 27.02.2015r. tł. wł.

A u nas rekolekcje, kiedy?

Rekolekcje w naszej parafii zaczną się 22 marca w niedzielę. Spowiedź Wielkopostna w poniedziałek i wtorek 23-24 marca podczas rekolekcji. Poprowadzi je ks. Jose’ David z Archidiecezji Warszawskiej, kapłan hiszpańskiego pochodzenia pracujący obecnie w Niemczech.