Procesja Bożego Ciała godz. 10.30

Jutro nasza procesja Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 10.30. Kazanie przy czwartym ołtarzu. Podczas procesji będzie mam towarzyszyć Sochaczewska Orkiestra Dęta.

Inne Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 nie ma Mszy o godz. 12.00 ostatnia Msza o godz. 18.00.

I jeszcze ciekawostka….

Na południe od Rzymu w odległości około 30 kilometrów położona jest miejscowość Genzano. Od 200 lat ulice miasta są wykładane kwiatami w związku z Uroczystością Bożego Ciała. Główna ulica via Italo Belardi zostaje przykryta kwiatami o powierzchni przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. Temat tegorocznej infioraty czyli ukwiecenia to Modlitwa pokoju, dialog między religiami i kulturami. Kompozycje pokazane na zdjęciach są wykonane w większości z goździków. No cóż możemy tylko popodziwiać.

Infiorata