Przyjazd pielgrzymów z Włoch

W dniach 28-30 lipca w naszej parafii gościliśmy grupę młodzieży i ich opiekunów z parafii San Giusto w Trieście we Włoszech. Razem dwoma autokarami przybyło do nas 110 osób w tym 3 księży i 3 małżeństwa opiekunów. Młodzież, która przybyła do nas należy do wspólnot neokatechumenalnych w parafii Katedralnej. Nie wszyscy młodzi z parafii mogli przyjechać do Polski, jak mówili księża było z nimi około 75 procent młodych z kilkunastu wspólnot parafii.

Rodziny, które przyjęły naszych gości były bardzo cierpliwe ponieważ pierwszego dnia przyjechali dopiero po 21.00. Pilegrzymi przyjechali w Włoch przez Niemcy gdzie spędzili ewangelizując 3 dni do Berlina. Po drodze odwiedzili były obóz koncentracyjny Dachau. Z Berlina udali się do Sochaczewa ale ze względu na duże korki przyjechali z opóźnieniem. cd. w następnym wpisie.

Poniżej galeria z przyjazdu.