Symbole ŚDM – 24 IX w naszej parafii

24 września w czwartek o godz. 19.00 przybędą do naszego Kościoła symbole Światowych Dni Młodzieży. Symbole czyli Krzyż i Ikona Matki Bożej pielgrzymują po Kościołach w Polsce. Do naszej parafii przybędą z Rybna a następnego dnia zostaną zawiezione do Bolimowa. Zapraszamy młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę podczas której będziemy polecać Bogu ludzi młodych i ich spotkanie z Papieżem za rok w Krakowie. Nasza modlitwa rozpocznie się kilka minut po powitaniu i zakończy się około godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

symbole_txt2

Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. Przydomek„Wybawicielka Ludu Rzymskiego” sięga  wydarzeń z końca VI wieku, kiedy mieszkańców Rzymu trawiła epidemia dżumy. W roku 590 papież Grzegorz Wielki niósł ten wizerunek Maryi w błagalnej procesji, prosząc o ocalenie miasta. Wówczas ujrzał na niebie anioła, chowającego karzący miecz, a wkrótce potem zaraza ustąpiła.

Poniżej zdjęcia z przybycia symboli do naszej parafii oraz czuwania w dniu 24 września o godz. 19.00, w którym uczestniczyli:

ks. Józef Staszewski, ks. Sylwester Bernat goście wolontariusze Światowych dni młodzieży z diecezji łowickiej, wierni z naszej parafii. Szczególne podziękowania dla grupy Odnowy w Duchu Świętym, która przygotowała oprawę muzyczną. Modliliśmy się za młodzież, za rodziców, organizatorów, wolontariuszy, Papieża Franciszka, kapłanów i osoby konsekrowane, za wątpiących, poszukujących i niewierzących. Wszystkich zawierzaliśmy Chrystusowi i Jego Matce.

DSCN4238 DSCN4239 DSCN4209 DSCN4213 DSCN4221 DSCN4215 DSCN4245 DSCN4224 DSCN4245 DSCN4226