Uroczystość Świętego Józefa 19.03

W najbliższy czwartek Uroczystość Św. Józefa. Modlimy się za noszących imię świętego patrona, ks. Józefa Kwiatkowskiego, ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Ks. Józefowi Kwiatkowskiemu, życzymy pogody ducha, sił i Bożego błogosławieństwa za pośrednictwem opiekuna i ziemskiego Ojca Jezusa. W sposób szczególny za księży będziemy się modlić podczas nowenny w Środę w wigilię Uroczystości.

Modlitwa papieża Jana Pawła II

Święty Józefie, najczystszy, troskliwy Obrońco Chrystusa i Opiekunie dziewic, czuwaj nad dziećmi i młodzieżą, aby czystym i wolnym sercem szła za głosem powołania. Wzorze pracujących, spraw, by wszelka praca spełniana była rzetelnie i w warunkach godnych człowieka. Pociecho nieszczęśliwych, nadziejo chorych, wskaż cierpiącym ogromną wartość zbawczą ich ofiary.

Patronie umierających, naucz sztuki umierania dla siebie na co dzień, aby zawsze być gotowym na radosny powrót do domu Ojca. Postrachu duchów ciemności, oddal grozę wojny, zła i nienawiści. Opiekunie Kościoła św., Tobie oddaję cały Kościół. Amen.