Wakacje – odpoczynek z Bogiem

Wakacje to czas na odpoczynek od obowiązków szkolnych, od pracy, okazja do spędzenia urlopu z najbliższymi. Zadbajmy o to, aby to nie był czas odpoczynku od Boga.

Udając się na wyjazd, wycieczkę, kolonie czy obóz, warto zorientować się gdzie jest najbliższy kościół oraz w jakich godzinach są msze. Wiele parafii posiada własne strony internetowe, na których podane są informacje o godzinach mszy. Pamiętajmy o uczestnictwie zwłaszcza w niedzielnej Eucharystii.

W miejscu odpoczynku warto zwiedzić ciekawe zabytkowe świątynie. Może w okolicy znajdują się sanktuaria, gdzie możemy prosić o opiekę świętych patronów tych miejsc.

W rodzinach pamiętajmy o wspólnej modlitwie. Niech Bóg nas prowadzi po swoich ścieżkach.