Zakończyliśmy malowanie ścian zew.

W minionym tygodniu 07.09.2018r., zakończyliśmy malowanie dwóch największych zewnętrznych ścian Kościoła. W sumie pomalowaliśmy około 900 m kwadratowych powierzchni. Ściany zostały najpierw umyte, potem zagruntowane, następnie położono warstwę kleju, wyszlifowano powierzchnię i dwukrotnie pomalowano ściany. Poprzez wynajęcie podnośnika przez parafię mogliśmy znacznie zredukować koszty tego remontu. Aby mieć dostęp do ścian trzeba było rozebrać kostkę przed wejściami bocznymi.

Prace rozpoczęliśmy pod koniec lipca, z przerwami spowodowanymi brakiem odpowiedniego wózka podnośnika. Bardzo dziękuję parafianom i gościom za ofiary składane na tace z których pokrywane są koszty remontu. Nasz Kościół ma miejscami 21 metrów wysokości (ściany boczne) dlatego wyższe partie budynku były remontowane przy udziale alpinisty. Poniżej galeria z remontu.

Tak było