Zmarł ks. prałat Józef Kwiatkowski

Informuję, że dnia 29 grudnia 2016 roku zmarł wieloletni proboszcz parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Sochaczewie ks. prałat Józef Kwiatkowski.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w parafii M.B. Nieustającej Pomocy dnia 2 stycznia w poniedziałek o godz. 11.00.

Mszy w intencji śp. ks. Józefa Kwiatkowskiego będzie przewodniczył ks. Biskup Andrzej. F. Dziuba – Biskup Łowicki. Obecny będzie również ks. Biskup Wojciech Osial. O godz. 14.00 ciało zmarłego, zgodnie z Jego wolą, zostanie złożone na cmentarzu w rodzinnej parafii ks. Józefa w Gąbinie.

W naszej parafii Uroczysta Msza Święta za Ks. prałata Józefa Kwiatkowskiego zostanie również odprawiona 30 dni po pogrzebie, w niedzielę 29 stycznia 2016 roku o godz. 12.00.

Ks. Jacek Skrobisz

Ks. Prałat Józef Kwiatkowski, urodził się 18 września 1933 roku w Topólnie k/Gąbina, diecezja płocka. Szkołę Podstawową i liceum ukończył w Gąbinie a w roku 1952 otrzymał maturę. Po maturze wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Archikatedrze Św. Jana w Warszawie w sierpniu 1957 roku. Po święceniach był wikariuszem w parafiach: Stanisławów, św. Ducha – Łowicz, Marki k/Warszawy, św. Józefa – Warszawa, Koło, św. Stanisława Bp. i Męczennika, św. Floriana – Warszawa, Najczystszego Serca NMP – Warszawa, św. Wojciecha – Warszawa. W lutym 1980 roku został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie. Zaczął budowę Kościoła parafialnego, pod który Kamień Węgielny dnia 29 września 1987 roku wmurował Jego Eminencja Józef Kardynał Glemp Prymas Polski. W dniu 28 czerwca 2003r. Jego Ekscelencja Biskup Alojzy Orszulik – Pasterz Diecezji – dokonał Konsekracji Świątyni po 15 latach budowy. W parafii na Boryszewie spędził większość swojego kapłańskiego życia, od 1 stycznia 1981 roku, kiedy został oficjalnie proboszczem po przejście na emeryturę w czerwcu roku 2009, kiedy ukończył 75 lat życia.

W maju 2012 został Honorowym Obywatelem Miasta Sochaczew. Ostatnie lata posługi kapłańskiej na emeryturze, spędził w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Zmarł przeżywszy 83 lata, w kapłaństwie 59.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci.