100 rocznica Urodzin Jana Pawła II

Jak podaje portal e-kai.pl. W najbliższy poniedziałek 18 maja br. po niemal trzech miesiącach we Włoszech powracają do kościołów Msze św. z ludem. Zbiega się to w czasie z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II. Przewodniczący Episkopatu Włoch będzie sprawował swą pierwszą publiczną Eucharystię właśnie ku czci świętego Papieża z Polski. Odbędzie się ona w katedrze w Perugii, gdzie jest biskupem. Ze względu na obowiązujące jeszcze obostrzenia będzie mogło wziąć w niej udział 550 osób.

Można na marginesie zadać pytanie. Czy to przypadek? Czy może Święty Jan Paweł II nie przestaje w niebie wstawiać się za nami i za swoją drugą ojczyzną, w której spędził ponad 25 lat życia.

Kult Świętego Jana Pawła II, jest bardzo żywy w Bazylice Św. Piotra w Rzymie. W czasach przed pandemią, przy jego grobie modliły się zawsze tłumy wiernych. W 100 rocznicę urodzin Świętego Papieża z Polski, przedstawmy mu jedną intencję, pamiętając że zawsze troszczył się o dobro rodziny oraz wychowanie młodzieży. A mamy, które nie mogą mieć dzieci, niech również nie ustają w modlitwie za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II.