Apel proboszcza, polecaj www.parafiaboryszew.pl

Bardzo proszę aby przekazywać parafianom i zwykle przychodzącym do naszego kościoła adres strony internetowej parafii, codziennie staram się robić choćby jeden wpis.

26.03.2020r. Proszę was o cierpliwość. Wiem, że wiele osób zadaje sobie teraz różne pytania:

  1. Czy iść do spowiedzi przed świętami? Spowiedź można przełożyć, natomiast jeśli ktoś chciałby przystąpić do sakramentu pojednania to zapraszamy w środy i piątki w godzinach 17.00-17.45. Być może będzie możliwość do spowiedzi na placu za kościołem w ostatnim tygodniu przed świętami. Poinformujemy o tym na stronie internetowej w niedzielę palmową.
  2. Jak będą wyglądały święta? Celebracje świąteczne odbędą się tylko z udziałem księży. Mogą być obecne tylko osoby, które zamówiły intencje max. 2 osoby z rodziny (proszę wcześniej o telefon).
  3. Czy będzie święconka? Przekażemy zalecenia odnośnie święconki przed Niedzielą Palmową.
  4. Co z chrztami dzieci w święta? Z uwagi na ograniczenie osób uczestniczących w ceremoniach religijnych najlepiej przełożyć chrzest lub prosimy o kontakt telefoniczny z parafią.
  5. Co zrobić z I Komunią Świętą dzieci? Czekamy zobaczymy po świętach około 12.kwietnia
  6. Czy przełożyć termin ślubu? Podobnie jak z komuniami, czekamy na rozwój sytuacji.
Nadzieja zawieść nie może

Dziś na wiele z tych pytań, trudno precyzyjnie odpowiedzieć. Sytuacja jest dynamiczna i na bieżąco przez stronę internetową proszę czytać, to co planujemy czy będzie działo się w naszym kościele.

Jednocześnie bardzo proszę stosujmy się do zarządzeń i postanowień Biskupa Łowickiego oraz Konferencji Episkopatu Polski. W internecie krąży obecnie wiele materiałów, które podważają autorytet biskupów, a nawet im się sprzeciwiają. Nauczanie Kościoła oparte na Piśmie Świętym i Tradycji zawarte jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego, tam szukajmy odpowiedzi dotyczących naszej wiary, a nie u wizjonerów i walczących w obronie wiary proroków. Warto sobie zawsze zadać pytanie. A kto to mówi? kto go posłał by mówił o Panu Bogu i wierze? Jeśli taka osoba (może być nawet duchowny) uzurpuje sobie prawo do bycia autorytetem w sprawach wiary inaczej niż naucza Kościół powszechny – to go nie słuchajmy.

Pokój Wam. Ks. Jacek proboszcz