Modlitwa poranna z brewiarza godz. 6.00

Modlitwa poranna z brewiarza w naszym Kościele w Adwencie godz. 6.00

Czym właściwie jest brewiarz? To uporządkowany zbiór prawie wszystkich psalmów. Modląc się psalmami wyrażamy nasze radości i cierpienie, obawy i pewność w stosunku do Boga.

Modlitwa rozpoczyna się wezwaniem skierowanym do Boga. Potem wsłuchujemy się w śpiewane na przemian z kantorem psalmy. Następnie wysłuchamy czytań z brewiarza przeznaczonych na kolejny dzień adwentu.

Potem zostanie odczytana Ewangelia z dnia. Po niej przewodniczący liturgii ksiądz mówi krótkie rozważanie. Następnie trwa się w ciszy, a po jej zakończeniu odmawia się dalej modlitwy z brewiarza.

Poranną modlitwę kończy błogosławieństwo. Wszystkie pieśni prowadzone są przez kantora z gitarą a modlitwy brewiarzowe zostaną udostępnione dla chętnych przez osoby posiadające teksty.

Zapraszam do tej bardzo pięknej ale i ciągle nieznanej modlitwy szczególnie tych, którzy chcieliby w tym czasie pomodlić się przed pójściem do pracy. Rozpoczęcie modlitwy w Kościele o godz. 6.00 zakończenie około 6.45, codziennie od poniedziałku do piątku.