We Włoszech możliwość Mszy Św. żałobnej

W najbliższym tygodniu, będzie można we Włoszech celebrować Mszę Świętą pogrzebową. Na razie nie zostały otwarte Kościoły by wierni mogliby uczestniczyć w Eucharystii.

Poniżej ciekawy fragment dokumentu Konferencji Episkopatu Włoch, po pozwoleniu na celebrację Mszy Świętej pogrzebowej w obecności max. 15 wiernych. Tekst obowiązuje parafie w całych Włoszech. Opublikowano go 30 kwietnia 2020r.. Tłumaczenie własne.

„…Kapłan niech założy maseczkę, tak aby przykrywała nos i usta, i zachowa za każdym razem odpowiedni bezpieczny dystans. Udzielanie Eucharystii niech nastąpi po zdezynfekowaniu rąk przez celebransa. Tak samo niech zatroszczy się by przekazać hostię kładąc ją na rękach wiernych, bez kontaktu fizycznego z przyjmującym komunię.

Co się tyczy odkażania, kościół powinien być regularnie czyszczony, zarówno powierzchnie jak i sprzęty detergentami o działaniu wirusobójczym…”