Niedziela 27.02.2022r.

Ogłoszenia Niedziela 27 Lutego 2022r. VIII Niedziela zwykła

1. Zakończyliśmy kolędę 2022 roku. Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas do domu, wspólną modlitwę oraz złożone ofiary. Przepraszamy za wszelkie zmiany i problemy z tym związane, staraliśmy się, by kolęda mogła przebiegać bezpiecznie dla parafian i dla nas.
  2. Dziś w niedzielę o godz. 10.30 Msza dla dzieci I Komunijnych. A o godz. 9.00 spotkanie dla bierzmowanych.
  3. Dziś 27 lutego w niedzielę rozpoczniemy kurs przedmałżeński. Nie trzeba się zapisywać. Pierwsze spotkanie po Mszy Świętej wieczornej, którą rozpoczniemy o godz. 18.00.
  4. Przypominamy o próbach dla scholii w sobotę o godz. 10.00, kto chciałby śpiewać w scholii zapraszamy.
  5. Również dziś w niedzielę, zapraszamy naszych parafian na spotkanie dotyczące zwołanego przez papieża Synodu. Spotkanie poprowadzi pan Łukasza Przanowski – katecheta. Po modlitwie będzie okazja do zabrania głosu na temat roli Kościoła we współczesnym świecie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w dolnym kościele w okrągłej sali.
  6. W środę popielcową Msze Święte i posypanie głów popiołem o godz. 7.00; 10.00; 18.00.
  7. W tą niedzielę wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca o stałej porze modlitwy, spowiedź od godz. 17.00.
  8. Od piątku Droga Krzyżowa, którą rozpoczniemy o godz. 17.15.
  9. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.
  10. Pan Burmistrz Piotr Osiecki zwraca się z prośbą i apelem do mieszkańców Sochaczewa, by osoby które mogą, przyjęły nieodpłatnie pod swój dach rodziny z zaprzyjaźnionego z Sochaczewem Gródka oraz innych miejscowości Ukrainy. Zgłoszenia należy kierować do urzędu miasta dzwoniąc na numer 693-555-375.

Na koniec kazania:

Rozmawiałem z ks. Stefanem, który jest na Ukrainie i opiekuje się bardzo chorą mamą. Miał do nas przyjechać, ale stan zdrowia mamy nie pozwala na podróż. W jego miejscowości w Korolevie znajduje się sierociniec prowadzony przez siostry, który jest już prawie gotowy na przyjęcie uchodźców. Tereny gdzie mieszka ks. Stefan to Zakarpacie, są położone w pobliżu Węgier i Słowacji oddzielone Karpatami, dość daleko od linii działań wojennych i dość bezpieczne. Wczoraj wolontariusze z naszej parafii zrobili zakupy i wypełnili prawie całego busa środkami pierwszej pomocy, higieny, materacami i kocami oraz żywnością. Dziś po południu pomoc dotrze na granicę Słowacji i Ukrainy, gdzie ks. Stefan odbierze wysłane z Polski produkty i rzeczy. Dzisiejsze ofiary, które złożymy na tacę w całości zostaną przekazane w postaci darów do miejscowości Korolevo by pomóc uchodźcom z Kijowa i innych rejonów ogarniętych wojną. Bardzo dziękuję za ofiary. Nie zbieramy darów, ponieważ łatwiej nam jest telefonicznie odebrać zamówienia na potrzebne rzeczy od ks. Stefana i je wysłać.

Jako parafia włączymy się również w pomoc, którą organizuje Caritas diecezjalna wraz z Caritas Polska. W środę popielcową będzie można złożyć jałmużnę by pomóc Ukrainie.