Ogłoszenia 9 stycznia 2022

Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego 9 stycznia 2022r.

1. Witamy w parafii o. Sylwestra ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. O. Sylwester będzie nam pomagał w kolędzie a za tydzień podczas Mszy Świętych wygłosi kazania opowiadające o misjach. Przy okazji po Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na misje prowadzone przez Oblatów.
  2. Dziś o godz. 16.30 dodatkowa Msza Św. dla dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej.
  3. Na godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na spotkanie.
  5. Przypominam o zmienionych godzinach pracy kancelarii. Najlepiej w pilnych sprawach zgłosić się po Mszy Świętej wieczornej lub skontaktować się telefonicznie.
  6. Do końca przyszłego tygodnia przyjmujemy zapisy na kolędę do bloków i kamienic. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w domach. Przypominamy również, że zaproszeniem do odwiedzenia domu jest uchylona furtka lub brama. Nie wchodzimy tam gdzie są one zamknięte, rozumiemy obawy oraz trudną sytuację zdrowotną związaną z pandemią.
  7. Mam również smutną informację dotyczącą ogrzewania kościoła w miesiącu grudniu. Za jeden miesiąc zapłaciliśmy za gaz którym ogrzewamy kościół i plebanię to 7250 zł., przypominam jest to obowiązująca kościoły taryfa przemysłowa wzrosła ostatnio o ponad 190 procent. Chciałbym by temperatura w kościele nie spadała poniżej 8 stopni w najzimniejszym miejscu. Dziękuję za ofiary i zrozumienie.
  8. Uwaga od wtorku  25 stycznia rozpoczniemy kolędę po blokach na wcześniej przesłane i przekazane nam zaproszenia. Plan kolędy po blokach i kamienicach podam w niedzielę 16 stycznia. Do 14 stycznia włącznie przyjmujemy zaproszenia, osobiście w zakrystii, smsem lub telefonicznie na tel. parafii.

Porządek kolędy od 10 stycznia do 17 stycznia 2022r.

Od pon do piątku od godz. 15.30 tylko domki jednorodzinne

Pon. – 10 stycznia; ul. Boryszewska (jeden ksiądz), ul. 15 Sierpnia od Pisi do końca parafii (jeden ksiądz), Kutrzeby i Cisowa (jeden ksiądz)

Wtorek – 11 stycznia; ulice Skotnickiego, Olchowa, Akacjowa i Sosnowa (1 ksiądz rozpocznie od Skotnickiego) Bojowników i Wyzwolenia, Gwardyjska (2 księży) jeden rozpocznie od Gwardyjskiej drugi od początku Wyzwolenia

Środa – 12 stycznia; ulice Górna, Bema, Drobna, Daleka (jeden ksiądz), Mireckiego (jeden ksiądz), Szkolna (jeden ksiądz)

Czwartek – 13 stycznia; ulice Nadbrzeżna, Armii Krajowej (jeden ksiądz), Przyszła (jeden ksiądz), Pionierów (jeden ksiądz)

Piątek – 14 stycznia; ul. Środkowa, Klonowa (jeden ksiądz), Kopernika (jeden ksiądz), Łuszczewskich (jeden ksiądz)

Sobota – 15 stycznia od 9. 30; ulice Kozubowskiego 2 księży jeden od Boryszewskiej drugi od Kozłowa, Bortnowskiego 1 ksiądz od Boryszewskiej

******

Poniedziałek – 17 stycznia od 15.30; ul. 15 Sierpnia od ul. Pionierów w kierunku Liceum prawa i lewa strona ulicy (2 księży)

Wtorek 18 stycznia od 15.30 – 15 Sierpnia od Pionierów w kierunku Boryszewa i Głucha (dwóch księży rozpoczniemy od sklepu Gram po lewej i prawej stronie, Wojska Polskiego – jeden ksiądz od ul Licealnej.

Środa 19 stycznia od 15.30 – Towarowa, Załamana, Sienkiewicza, Krakowska, Księcia Janusza, Litewska (dwóch księży: rozpoczniemy od Towarowej i Sieniewicza w kierunku do wiaduktu), Mazowiecka jeden ksiądz,

Czwartek 20 stycznia od 15.30 – Szajnowicza (dwóch księży od Boryszewskiej jeden drugi od Kozłowa), od 15.30 Okrzei a potem po 18.00 Lotników (jeden ksiądz)

Piątek 21 stycznia od 15.30 – Zawiszy Czarnego (dwóch księży jeden od Boryszewskiej drugi od Kozłowa), Żyrardowska od wiaduktu w kierunku stacji paliw  (jeden ksiądz)

Sobota 22 stycznia od 15.30 – Zamoyskiego (dwóch księży jeden od Boryszewskiej drugi od Kozłowa)