Ogłoszenia Niedziela 19 grudnia 2021r.

Ogłoszenia wstępne na IV Niedzielę Adwentu – 19 grudnia 2021r.

1. Tradycyjna pasterka w naszym kościele o godz. 24.00 natomiast w Boże Narodzenie nie ma Mszy o godz. 7.00 pierwsza Msza o godz. 9.00 potem porządek niedzielny. 26 grudnia wypada niedziela Msze jak w każdą niedzielę bez zmian.
  2. Ministranci przygotowują sianko na stół wigilijny ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
  3. Kto z jakiś powodów nie mógł nabyć opłatka to proszę o zgłoszenie się do Pana Daniela po Mszy pod chórem kościoła k konfesjonału.
  4. Bardzo proszę, nie używać placu przed kościołem do parkowania samochodów, niestety nowa kostka jest już ubrudzona przez nieuwagę kierowców.

Jeśli chodzi o kolędę po Bożym Narodzeniu 2021 roku. Przypominamy, że w porównaniu z latami ubiegłymi, stan osobowy księży zmniejszył się o połowę. Nie ma już z nami ks. Stefana, który pomagał nam przez ostatnie lata, ponad rok temu w parafii jest już tylko jeden wikariusz ks. Mariusz. Księża chodzący po kolędzie przyjęli dwie dawki szczepionki. W związku z powyższym kolęda w tym roku jest planowana normalnie w formie jak przed pandemią przy następujących założeniach:

• Wchodzimy do domów gdzie uchylona jest furtka wejściowa, jeśli furtka lub brama są zamknięte, znaczy to, że z różnych powodów nie zostaniemy przyjęci. Wiemy, że panuje pandemia i jeśli są jakiekolwiek przeciwwskazania, by przyjąć nas po kolędzie jak najbardziej przyjmujemy to ze zrozumieniem.
  • W czasie wizyty i wspólnej modlitwy prosimy o zachowanie zasad sanitarnych, które z naszej strony też będziemy przestrzegać.
  • Na kolędę wyruszymy w zmniejszonym składzie, ks. proboszcz i ks. Mariusz, w związku z powyższym będzie przebiegać wolniej. Nie sugerujmy się planem lat poprzednich. Najpierw pójdziemy na wioski, następnie do mieszkających w domkach a potem do bloków.
  • W przypadku bloków również tych na Rokotowie, będziemy prosili o wcześniejsze osobiste zaproszenie. Kolędę w blokach rozpoczniemy najwcześniej na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia stycznia. W zależności od ilości zgłoszeń wyznaczymy ilość bloków na dany dzień. By przyjąć nas po kolędzie w blokach, prosimy wybrać jedną z form; zapisać się na listę w zakrystii po Mszy Świętej, albo zgłosić telefonicznie na numer parafii albo smsem (pisząc kolęda i adres).

Porządek odwiedzin duszpasterskich  – Kolędy w dniach po Bożym Narodzeniu do Nowego Roku

Wtorek 28 grudnia: Sielice, Duranów i Andrzejów Duranowski od nr 1 do numeru do 27 włącznie. Jeden ksiądz rozpocznie od nr 27 i pójdzie w kierunków Sielic, drugi rozpocznie od Sielic i pójdzie w kierunku Andrzejowa Duranowskiego. Kolędę rozpoczniemy od 9.30.

Środa: 29 grudnia: od 9.30 Andrzejów Duranowski pozostałe numery; jeden ksiądz rozpocznie od strony Janówka a potem pójdzie w kierunku Sielic, drugi ksiądz z tej samej strony od Janówka drogą w kierunku osiedla nowych domków i Verony.

Czwartek 30 grudnia: od 9.30 Janówek Duranowski od numeru 1 drugi ksiądz Rokotów numery od Orłowa do zakrętu do zakrętu włącznie. Porządek kolędy w tygodniu po Nowym Roku ogłosimy w Niedzielę 26 grudnia.

• Nie mamy już świec na stół wigilijny
  • Do Gościa Niedzielnego dołączono płytę z kolędami