Ogłoszenia Niedziela 20 XI 2022

34 Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godz. 18.00, w pozostałe dni tygodnia od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. We wtorki i czwartki poranną Mszę Świętą będziemy sprawować w kaplicy w pozostałe dni tygodnia w kościele.
  2. Pan Daniel organista rozpocznie dziś roznoszenie opłatków. Ofiary, które składamy przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za jego grę i śpiew w naszej parafii.
  3. Za tydzień spotkanie dla dzieci komunijnych oraz dla kandydatów do bierzmowania odpowiednio o godz. 10.30 oraz 9.00.
  4. W minionym tygodniu odnowiliśmy puszkę na Komunię Świętą, pozłocenie kosztowało parafię 1500 zł. Na parkingu za kościołem zostało wyznaczone miejsce do zaparkowania samochodu dla osób niepełnosprawnych. Docelowo będą wyznaczone dwa takie miejsca.
  5. Proszę o zamykanie drzwi w kościele. W tym tygodniu, jeśli temperatura spadnie poniżej 10 stopni rozpoczniemy ogrzewanie kościoła. Przy okazji przypominam. Parafia tak jak każda inna instytucja płaci rachunki według obowiązujących obecnie stawek, za gaz, wodę oraz za światło. Nie jest prawdą, że korzystamy ze wsparcia rządowego albo państwowego.
  6. W ostatnim czasie pojawiły się w mediach poważne oskarżenia wobec Jana Pawła II. Na naszej stronie internetowej umieściłem dwa dokumenty, które bronią świętości i prawości postępowania Papieża. Byłem świadkiem pontyfikatu Jana Pawła II mieszkając przez prawie sześć lat w Rzymie i osobiście jestem pełen uznania i szacunku dla niego i jego trudnej posługi na stolicy Św. Piotra.