Ogłoszenia Niedziela 22 X 2023

XXVIII Niedziela zwykła 22 października 2023r.

  1. Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek około godz. 18.30 po Mszy wieczornej, w środy, soboty i niedziele o godz. 17.30 przed Mszą wieczorną.
  3. Dziękuję za ofiary złożone w Dzień Papieski, w miniony wtorek zostały przekazane do Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Przyjmujemy na wypominki, prosimy o wypisywanie zmarłych na kartkach zabranych z kościoła, są umieszczone pod chórem i na stoliku za ołtarzem.
  5. W dniu 31 października wtorek o godz. 18.30 organizujemy Bal Świętych. Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy dzieci klas podstawowych by przebrały się za świętą lub świętego, podczas wieczoru nie zabraknie konkursów, zabawy, muzyki oraz słodyczy. Bal rozpoczniemy o godz. 19.00 w kościele dolnym, natomiast poprzedzi go ostatni różaniec w październiku, różaniec świętych o godz. 18.30. Zapraszamy.
  6. W minionym tygodniu w 19 października obchodziliśmy wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Na ołtarzu są wystawione dziś jego relikwie, które posiadamy w naszej parafii. Ks. Jerzy został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19.10.1984r. Był kapelanem robotników organizował Msze Święte w ich intencji w kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie, gdzie dziś urządzone jest bardzo ciekawe muzeum. Beatyfikowany w 2010 roku w Warszawie, Nieustannie zachęcał słuchających go: Zło dobrem zwyciężaj. Dziś przed relikwiami można się pomodlić za jego wstawiennictwem, za nasze rodziny, środowiska pracy i naszą ojczyznę.
  7. Trwa remont schodów, dotychczas wydaliśmy ponad 15 tys. złotych na zakup klejów, środków uszczelniających oraz nowych stopni. Oba wejścia do kościoła od strony ul 15 Sierpnia są już czynne.