25 marca sobota Uroczystość

W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Kościele o godz. 7.00 oraz 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.oo będzie można włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się: jeden dziesiątek różańca, codzienna modlitwa oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie, np. post lub walka z nałogiem. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję modli się w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się ta osoba duchowym ojcem lub duchową matką tego dziecka. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego może podjąć każdy. Jeżeli zdarzy się zapomnieć komuś raz lub dwa o złożonych przyrzeczeniach, nie należy przerywać Duchowej Adopcji, tylko trzeba o ten „zapomniany” dzień wydłużyć okres modlitwy.

Tego dnia w Katedrze Łowickiej będziemy świętować 25 lecie naszej diecezji. Mszy Świętej o godz. 18.00, na którą zaproszono kapłanów i delegacje z różnych parafii, będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej. F. Dziuba.