Biskupi USA o wyborach 2016

„Dla nas katolików, dla ludzi dobrej woli, dla wierzących wybory są czymś bardzo ważnym, gdyż wspierają kraj, naród w poszukiwaniu w sobie dobra wspólnego, dobra człowieka, tego dobra, które szanuje godność każdego” – powiedział przewodniczący Konferencji Biskupów Stanów Zjednoczonych w wywiadzie dla Radia Watykańskiego. Abp Joseph Kurtz mówił o tamtejszych wyborach prezydenckich i roli katolików na nowym etapie życia politycznego. Odwołując się do słów Papieża Franciszka podczas jego wizyty w USA przypomniał wielkie znaczenie zaangażowania katolików w politykę.

pope_francis_meets_with_us_bishops_at_st_matthews_cathedral_1_in_washington_dc_on_sept_23_2015_credit_losservatore_romano_cna_9_29_15

„Nie popieramy poszczególnych kandydatów, ale szukamy dobra wspólnego, w oparciu o nauczanie społeczne Kościoła i zasady, które wskazują drogę do tego dobra. Tak więc, kiedy wybory skończyły się, pragniemy pogratulować nowemu prezydentowi i wszystkim nowo wybranym, ponieważ chcemy też pracować w ścisłym kontakcie z Donaldem Trumpem i z obu Izbami Kongresu w dążeniu do rzeczywistego promowania dobra wszystkich. Mamy nadzieję, że  jako Konferencja Biskupów będziemy mogli to robić tak, jak to się działo przez ostatnie sto lat” – powiedział abp Kurtz.

Przewodniczący episkopatu USA zachęcił katolików, innych wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli do skorzystania wspólnie z szansy „nowego początku”, jakim są wybory. Jego zdaniem jest to okazja do „szukania wyjścia ze spirali przemocy, aby wejść w debatach publicznych w epokę cywilizowaną”.

zródło: pl.radiovaticana.va