Goście z Triestu na ŚDM w Krakowie

Goście z Triestu w naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.

Bardzo dziękuję parafianom, którzy przyjmą pod swój dach młodzież z Triestu we Włoszech. Parafianie i nie tylko bardzo ochoczo odpowiedzieli na nasz apel i już po jednej niedzieli mamy pełną listę chętnych. Szczegółowe informacje co do przyjazdu podam w terminie późniejszym. Na razi bardzo dziękuję za dyspozycyjność i gościnność. Wierzę, że razem z gościną będzie się wiązało błogosławieństwo dla rodzin, które przyjmą pielgrzymów.

Na razie wiemy, że będzie około 90-95 osób większość młodzieży. Młodzież uczęszcza do Kościoła Katedralnego San Giusto w Trieście. W tej liczbie znajdą się 4 małżeństwa opiekunów i 3 księży (księża będą spać na plebanii, może jeszcze 2 rodziny). Przyjazd planowany jest 28 czwartek w godzinach wieczornych około 19 ej. Młodzież trzeba będzie odebrać z pod Kościoła i najprawdopodobniej nakarmić. Rano w piątek młodzież wybiera się do Warszawy powrócą wieczorem około 18.00 na Mszę do Kościoła. W sobotę 30 lipca dość wcześnie około 7.00-7.30 wyruszą z naszej parafii do Krakowa.

sangiustointerno1_0Na zdjęciu wnętrze Katedry w Trieście.