Koncert 29 września 2019 roku

29 września 2019 r. po mszach o godz.10.30 i o 12.00 odbył się koncert w wykonaniu dzieci uczących się Metodą Suzuki.

Wykonawcy swoim występem pomagali chorej nauczycielce. Osoba, która zachorowała na nowotwór jest muzykiem. Po ukończeniu Studiów Muzycznych kształciła się za granicą zdobywając wiedzę o nauczaniu Metodą Suzuki gry na skrzypcach i na altówce. Od podstaw wprowadzała poznane zasady na grunt Polski. Otworzyła prężnie działającą Szkołę, kształciła także nowych nauczycieli. Pomimo młodego wieku i wielkiej pasji dotknęła ją poważna choroba, która uniemożliwia jej kontynuację swojej pracy.

Karmieni miłością – w tych dwóch słowach można ująć całą filozofię wspomnianej metody. Muzyka wspomaga rozwój dziecka zarówno fizyczny jak i emocjonalny, dlatego ważne jest rozpoczęcie nauki od najmłodszych lat.

W trakcie koncertu, którym zaprezentowano utwory grane na skrzypcach i wiolonczelach wystąpiły dzieci i młodzież od 3 roku życia po nastolatków. Grającą młodzież wspierali nauczyciele oraz rodzicie i przyjaciele. W sumie gościliśmy około 70 osób grających z różnych części Polski: z Gdańska, Częstochowy, Łodzi, Tychów, Skierniewic oraz z Sochaczewa.

To niezwykłe wydarzenie można obejrzeć w galerii poniżej. Dziękujemy wykonawcom oraz prowadzącym i przygotowującym koncert za muzykę i trud podjęty w dotarciu do nas z różnych części Polski.