Malowanie wnętrza Kościoła; ołtarz

Od poniedziałku 8 maja do soboty 13 maja, trwały prace przy malowaniu ściany ołtarza głównego oraz części sklepienia nad ołtarzem. Farbą koloru złotego z piaskiem kwarcowym pomalowano łuk nad obrazem Matki Bożej. Dalsze malowanie Kościoła będzie kontynuowane w tym tygodniu. Zostaną odnowione ściany pod balkonami z lewej i prawej strony ołtarza. Do tej pory materiały do odnowienia ścian wraz z wypożyczeniem rusztowania kosztowały niecałe 2000 PLN. W przyszłości planowane jest zrobienie całościowego projektu wnętrza Kościoła. Niestety koszty realizacji takiego projektu będą bardzo wysokie. Będzie to można zrobić najwcześniej za 3-4 lata. W międzyczasie będziemy sukcesywnie malować ściany bądź sklepienie i odnawiać wnętrze świątyni.