Okruchy z obrad Synodu ciekawe

Okruchy z obrad Synodu

Podczas debaty synodalnej wyjaśniał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Frederico Lombardi, powróciła kilka razy myśl aby przygotowanie do małżeństwa jak i wsparcie par przeżywających trudności, odbywało się przy pomocy doświadczonych chrześcijańskich par, które będą mogły przekazać swoje doświadczenia innym w na sposób misyjny. Takie świadectwa i pomoc są cenne dla innych ponieważ doświadczeni chrześcijańscy małżonkowie są osobami, które posiadają prawdziwe i realne zrozumienie problemów małżeńskich.

Tekst na podstawie: http://www.zenit.org/en/articles/synod15-church-needs-couples-with-experience-to-guide-those-starting-out

******************************

Jeśli chodzi o obrady Synodu, to lepiej korzystać z katolickich źródeł, przynajmniej gwarantują nie zmanipulowany przekaz informacji.

Abp Stanisław Gądecki zapytany o głosy w polskiej prasie próbujące przeciwstawić ojca świętego Franciszka Episkopatowi Polski w rozmowie z telewizją Salve stwierdził: „Jeszcze przed dzisiejszą konferencją prasową rozmawiałem z o. Lombardim mówiąc mu o tych insynuacjach, które pojawiły się w Polsce wczoraj dotyczące rzekomego potępienia naszego nauczania na całym synodzie. O. Lombardii uśmiechnął się i powiedział, że podobnych głupot nie słyszał od dawna. Dlatego myślę, że ci wszyscy którzy te insynuacje tworzą w jakiejś mierze przyczyniają się do popularyzacji synodu, chociaż à rebours”. Przewodniczący Episkopatu Polski dodał: „Ojciec święty nigdy nie potępił nauczania biskupów polskich, dlatego takie próby, powiedzmy, wprowadzenia podziału między papieżem a episkopatem polskim są dość komiczne”.

przedruk: http://episkopat.pl/informacje_kep/6920.1,Medialne_rewelacje_z_synodu_quot_Dosc_komiczne_quot.html