Papież Franciszek w drodze do USA

papal-visit-logo[1]

Potrzebuję waszych modlitw, powiedział Papież Franciszek udając się w kolejną pielgrzymkę na Kubę i do USA.

Young Catholic faithful holds a sign reads: 'Welcome Pope Francis' during a vigil to pray in front of Havana's Cathedral in Havana September 18, 2015. The Obama administration announced wide-ranging new rules on Friday to ease trade, travel and investment restrictions with Cuba, the latest effort to chip away at the long-standing U.S. economic embargo amid a diplomatic thaw between the two former Cold War foes.The announcement came just as Pope Francis, who played an instrumental role in the diplomatic opening late last year, prepares to visit Cuba this weekend before heading to the United State next week. The Vatican has long condemned the embargo against Cuba. REUTERS/Carlos GarciaRawlins
Young Catholic faithful holds a sign reads: 'Welcome Pope Francis’ during a vigil to pray in front of Havana’s Cathedral in Havana September 18, 2015. The Obama administration announced wide-ranging new rules on Friday to ease trade, travel and investment restrictions with Cuba, the latest effort to chip away at the long-standing U.S. economic embargo amid a diplomatic thaw between the two former Cold War foes.The announcement came just as Pope Francis, who played an instrumental role in the diplomatic opening late last year, prepares to visit Cuba this weekend before heading to the United State next week. The Vatican has long condemned the embargo against Cuba. REUTERS/Carlos GarciaRawlins

We wtorek 22 września Papież Franciszek rozpocznie swoją pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych.  Hasłem pielgrzymki są słowa: Miłość jest naszą misją.

W środę 23 września w godzinach rannych przywita go prezydent Obama w Białym Domu. Tego samego dnia przed południem Papież będzie modlił się z biskupami w katedrze Św. Mateusza w Waszyngtonie. Po południu kanonizuje Junipero Serra franciszkanina z XVIII wieku, misjonarza w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Kolejny dzień czwartek 24 września Franciszek wygłosi przemówienie do kongresmenów obu izb parlamentu amerykańskiego. Po południ przybędzie do Nowego Jorku. Jeszcze tego samego dnia będzie się modlił z wiernymi w katedrze Św. Patryka. Piątek 25 września rozpocznie się wizytą w Zgromadzeniu Narodów Zjednoczonych. Po południu Msza Święta zostanie odprawiona dla wiernych w centrum Nowego Jorku przy Madison Square Garden. W sobotę 26 września Franciszek odleci do Filadelfii. Przed południem odprawi Mszę Świętą w katedrze a wieczorem będzie się modlić z rodzinami oraz pielgrzymami, którzy przybyli do Filadelfii na Światowy Dzień Rodzin. Kolejnego dnia w niedzielę Mszą Świętą po południu Papież zakończy spotkanie rodzin. Na zakończenie wizyty przed wylotem do Rzymu Franciszek spotka się z organizatorami, woluntariuszami i dobroczyńcami Światowego Spotkania Rodzin 2015. O godz. 20.00 czasu lokalnego planowany jest powrót do Rzymu.

szkola harlemZ ciekawostek można zaznaczyć, że w Nowym Jorku papież odwiedzi katolicką szkołę prowadzoną przez świeckich we wschodniej części dzielnicy Harlem. Jest to szkoła wielokulturowa podstawowa i ponadpodstawowa działająca w dość trudnej dzielnicy Nowego Jorku.