Rajd dla życia 06.07.2017r.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie podjęła dzisiaj obiadem grupę rowerzystów, którzy przejeżdżają przez Polskę w ramach Rajdu dla Życia. Rowerzyści wyruszyli 1 lipca z Gdańska, a następnie przejechali przez teren 8 diecezji na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Mazowszu. Odwiedzili takie miasta jak Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo (miejsce urodzin św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży), Nasielsk oraz Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin. 7 lipca dotrą do Łodzi, gdzie spotkają się z drugą grupą, która startowała z Oświęcimia.

Celem pielgrzymowania jest dzielenie się świadectwem o wartości życia ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz promowanie duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Rajdu rozdawane są materiały pro-life. Sympatycy Rajdu, którzy nie mogli osobiście pojechać na Rajd stworzyli 40-osobową Duchową Grupę wsparcia, zapewniając codzienną modlitwę w intencji uczestników i obrony życia.

W tym roku Rajd dla Życia odbywa się już po raz ósmy, co roku trasa prowadzi przez inne regiony Polski. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Tegoroczną edycję Rajdu dla Życia wspiera Dariusz Kamys, założyciel kabaretu Hrabi. Ma on ku temu bardzo osobisty powód – kiedy miał przyjść na świat, lekarze doradzali jego Mamie aborcję, ponieważ ta ciąża mogła być zagrożeniem dla jej życia. Jak mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej ósmy Rajd dla Życia – “Gdyby nie determinacja i takie nastawienie mojej mamy, która była tak bardzo za życiem, mnie by dzisiaj nie było”.

Trasa Rajdu oraz codzienne relacje dostępne są na blogu: rajddlazycia.wordpress.com

Przed plebanią w trakcie rajdu 06.07.2017r.
SONY DSC
SONY DSC