Synod o rodzinie – módlmy się na różańcu

W Rzymie dnia 4 października, niedziela rozpocznie się synod poświęcony rodzinie. Poprzedzi go czuwanie modlitewne zorganizowane na Placu św. Piotra. Tematem XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów jest „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył w niedzielę uroczystej Mszy Świętej na otwarcie synodu.

images-7d3a1b21c6659f2e0904aac8eb42cd06_1

W czasie trwania synodu w Bazylice Matki Bożej Większej będzie cały czas prowadzona modlitwa przy relikwiach św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej błogosławionych rodziców Zelii i Ludwika Martinów. 18 października Ojciec Święty ogłosi rodziców Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którzy są patronami małżeństw świętymi Kościoła Katolickiego.

4-1

Synod Biskupów na temat rodziny zakończy się 25 października. Módlmy się na różańcu w intencji synodu.