Niedziela 26.04.2020r.

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020r.

Zmieniają się przepisy dotyczące uczestnictwa w Mszy Świętej. W przypadku naszej świątyni o powierzchni wewnętrznej wraz z balkonem chórowym 1270 m2, może się zmieścić 85 osób. Od stycznia tego roku trwały prace w dolnym kościele i teraz może tam przebywać, podczas Mszy Świętej do 30 osób. W związku z powyższym jesteśmy w stanie bezpiecznie przyjąć do kościoła na jedną godzinę około 115 osób. W zależności od ilości chętnych osób będziemy do dyspozycji, by odprawić dodatkową niedzielną Mszę Świętą o godz. 16.00. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.

Jeśli chodzi o dni powszednie to od poniedziałku 20 kwietnia br., będzie można przychodzić do kościoła. W dni powszednie przed pandemią liczba osób nie przekraczała zwykle 50 osób. Prosimy o zachowanie przepisów dotyczących higieny i bezpiecznej odległości, a także noszenia maseczek.

Wejścia do kościoła jedno od strony ul. 15 Sierpnia, jedno od strony parkingu. Po wejściu należy zdezynfekować ręce przygotowanym środkiem.

Spowiedź będzie możliwa przed albo po Mszy Świętej w konfesjonale pod chórem. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych. Po zakończonej spowiedzi dezynfekujemy folię oraz podpórkę pod ręce.

Komunia Święta. Co do przyjęcia komunii świętej, należy uchylić maseczkę od wewnątrz., zdezynfekować ręce, złożyć je na kształt krzyża, przyjąć komunię, ponownie zakryć usta. W kolejce do komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie.

Taca będzie zbierana przy wyjściu z kościoła, aby nie sięgać po pieniądze w czasie Mszy. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary, jakie zostały złożone poprzez wpłatę na konto parafialne. Dziękuję również za wszystkie ofiary, poprzez wpłatę na konto oraz składane do koszyczka.

1 maja – Święto Józefa Robotnika, spowiedź od godz. 17.30. Pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy, po majowym różaniec w intencji o ustanie pandemii. Msze o 7.00 i 18.00.

2 maja sobota Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

3 maja niedziela – Msze wg. porządku niedzielnego dodatkowa Msza o godz. 16.00.