Ogłoszenia Niedziela 20.09.2020r.

XXV Niedziela zwykła 20 września 2020r.

1. Dziś praktykę klerycką w naszej parafii kończy Bartłomiej Jaska, dziękujemy mu za pomoc , modlitwę oraz dyspozycyjność. Bartek podejmie studia w WSD na roku V i za dwa lata według planu przyjmie święcenia kapłańskie. Polecamy go modlitwie parafian.
  2. Dziś niedziela kiedy podczas Mszy Świętych liczymy przychodzących do kościoła oraz przystępujących do komunii świętej.
  3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla ostatniej grupy dzieci, która przyjmie I Komunię Świętą w niedzielę 27 września o godz. 12.00.
  4. Chrzty w naszej parafii udzielamy w mniejszych grupach do max. 4 dzieci. Przypominamy na Mszy chrzty są udzielane w II i IV niedzielę miesiąca.
  5. Spotkanie dla dzieci z klas III, które przystąpią do I Komunii Świętej w roku 2021 zostanie wyznaczone w październiku.
  6. Bardzo proszę rodziców lub opiekunów młodzieży chodzącej do prywatnej szkoły średniej Technikum Kształcenia Zawodowego nr. 1, przy ulicy Stadionowej, aby upomnieć się u dyrekcji o zorganizowanie lekcji religii. Parafia może wysłać tam katechetkę, jednak dyrekcja nie wyraża zainteresowania organizacją takich lekcji.
  7. Z informacji gospodarczych. W parafii planowane jest jeszcze malowanie rynien od strony parkingu Kościoła. Prace według planu rozpoczniemy na początku października, będzie do tego potrzebny specjalistyczny podnośnik. Jeśli podnośnik zda egzamin na zewnątrz, może użyjemy go również wewnątrz świątyni, aby w przyszłości pomalować sklepnie, które nie było malowane od czasu oddania kościoła do użytku. Przy okazji bardzo dziękuję za ofiary jakie składacie na tacę, pomagają nam w utrzymaniu parafii i płaceniu rachunków.