Ogłoszenia Niedziela 26 listopada br.

XXXIV Niedziela zwykła 24 listopada 2023r.w.3

1. Pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Ofiara, którą składamy przy tej okazji jest wyrazem wdzięczności za grę pana Daniela w naszym kościele. Nikogo poza panem Danielem nie upoważniałem do roznoszenia opłatków w parafii.
  2. Niezależnie od pana organisty ceremoniarz z naszej parafii pan Wojciech, będzie odwiedzał mieszkańców bloków i zapisywał chętnych na wizytę duszpasterską (kolędę) w styczniu 2024 r. Pan Wojciech będzie pukał do drzwi w godz. 17.00 do 19.30.
  3. Są do nabycia świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz pomocy dzieciom prowadzony przez Caritas.
  4. Za tydzień 3 grudnia w niedzielę planujemy spotkanie z dziećmi komunijnymi oraz kandydatami do bierzmowania. Odpowiednio o 10.30 i 9.00.
  5. W nadchodzącym tygodniu, pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 17.15 w sobotę różaniec fatimski w niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  6. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 spotkanie KŻR.
  7. Ważne informacje związane z malowaniem sufitu kościoła.

W tym tygodniu wszystkie msze oprócz środy wieczór będziemy odprawiali w kaplicy za ołtarzem głównym. Wejście do kościoła od strony Boryszewa od poniedziałku będzie zamknięte. W tym tygodniu nie będziemy odprawiali od pon. do piątku ceremonii pogrzebowych. Łącznie parafia zakupiła 400 litów farby. W otworach, gdzie są włożone żarówki, zostanie zamontowana odblaskowa wkładka co poprawi jakość oświetlenia. Niestety podczas remontu powstaje dużo pyłu, ponieważ malowanie odbywa się za pomocą pistoletu. W sobotę 2 grudnia planowane jest gruntowne czyszczenie kościoła. Kto chciałby pomóc zapraszamy o godz. 10.00 można przynieść jakąś ścierkę do kurzu małą miseczkę na wodę, wiadro i mop. Będziemy czyścić ławki, parapety. Do odkurzania posłuży specjalny odkurzacz przemysłowy, który został wypożyczony przez parafię. Przypominam przy okazji, że wszystkie remonty, rachunki za wodę, prąd, ogrzewanie, opłacenie sprzątania kościoła po niedzieli, utrzymanie porządku wokół świątyni, pokrywamy z ofiar składanych na tacę. Nasza parafia jak i inne nie jest dotowana przez państwo. Taca nie jest wynagrodzeniem dla księży i zgodnie z prawem kościelnym nie należy ona do prywatnych dochodów księdza. W związku z powyższym ofiary składane na tacę nie są wsparciem dla duchowieństwa, dlatego proszę o to, aby dbać poprzez tego typu ofiarę o naszą świątynię.