Ogłoszenia Niedziela 26.05.2024r.

VIII Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej 26 maja 2024r.

  1. Przez trzy tygodnie nasz organista pan Daniel z powodów zdrowotnych będzie nieobecny w parafii, będą go zastępować organiści z pobliskich parafii. W związku z powyższym nie na wszystkich Mszach w dni powszednie będzie możliwość zastępstwa. W niektóre dni będziemy śpiewać bez akompaniamentu instrumentalnego.
  2. Dziś o 12 do I Komunii Świętej przystąpi 69 dzieci. Spotkania w białym tygodniu będą w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. W Boże Ciało zapraszamy dzieci komunijne na procesję o godz. 10.30. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za pomoc w przygotowaniu świątyni, sprzątanie oraz ścięcie trawy wokół kościoła.
  3. Msza Święta w rocznicę I Komunii Świętej odbędzie się 2 czerwca w niedzielę o godz. 10.30. Przygotowanie do rocznicy Komunii oraz spowiedź dzieci w sobotę 1 czerwca o godz.9.30 a nie jak poprzednio podawałem o godz. 10.00. Zmiana jest spowodowana święceniami kapłańskimi ks. Mateusza naszego praktykanta, którego święcenia obędą się w katedrze w Łowiczu 1 czerwca o godz. 10.30. Po próbie księża naszej parafii udadzą się do katedry.
  4. Nabożeństwa czerwcowe dni powszednie po Mszy wieczornej a w święta i uroczystości o godz. 17.30. W niektóre dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą recytowane.
  5. Zbliża się Uroczystość Boże Ciała, pójdziemy jak zwykle 15 Sierpnia do Pionierów i z powrotem. Ołtarze ustawimy: pierwszy przed kościołem, drugi na skrzyżowaniu Łuszczewskich i 15 Sierpnia, trzeci na Pionierów obok szkoły, czwarty przy bramie państwa Woźniaków. Parafia dostarczy brzózki do ołtarzy w czwartek rano. Podczas Uroczystości Bożego Ciała będzie nam towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją pana Krzysztofa Podczaskiego. Msze Święte 7.00; 9.00; 10.30 z procesją; (nie ma Mszy o 12.00) oraz ostatnia Msza o godz. 18.00.
  6. W najbliższym tygodniu wypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca o zwykłej porze modlitwy i wystawienie.