Ogłoszenia Niedziela 30.06.2024r.

XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca 2024r. 

  1. Dziś niedziela 30 czerwca przed południem oprócz ks. Wojciecha pomaga nam ojciec Ireneusz z Niepokalanowa.
  2. W miesiące wakacyjne nie we wszystkie niedziele będziemy mieli pomoc księży z poza parafii prosimy o cierpliwość zwłaszcza podczas komunii oraz spowiedzi.  
  3. W lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana Msza Święta w poniedziałek wieczorem oraz Msza poranna we wtorek i czwartek. Kancelaria nie będzie czynna w poniedziałki wieczorem, wtorki i czwartki pozostałe dni bez zmian.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca o zwykłej porze modlitwy. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W czwartek zapraszamy na adorację po Mszy Świętej wieczornej i modlitwę o nowe i święte powołania kapłańskie.
  5. Ogłoszenia gospodarcze; W minionym tygodniu parafia wystąpiła do Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na oddanie do pełnego użytku publicznego kościoła dolnego. Aby uzyskać takie pozwolenie należało dopełnić wielu formalności oraz wykonać prace zalecone przez przepisy przeciwpożarowe oraz wiele innych. Jak mnie zapewniono wkrótce uzyskamy niezbędne pozwolenie. Całość prac wykonano metodą gospodarczą. Parafia zakupiła schodołaz dla niepełnosprawnych oraz drzwi przeciwpożarowe. Prace wykonywaliśmy od jesieni ubiegłego roku. Specjalne podziękowania kieruję do Pana Stanisława naszego parafianina, który pomagał zakończeniu tego projektu. Druga z prac, która została wykonana to bardzo pojemna szafa do zakrystii, wykonana na wymiar, tak aby pomieścić podręczne rzeczy niezbędne do funkcjonowania kościoła.