I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019r.

1. Zapraszam na roraty. W poniedziałki środy piątki i soboty na godz. 7.00. We wtorki oraz czwartki na godz. 18.00.
  2. Dziś po Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na leczenie 11 – sto miesięcznego Mikołaja naszego parafianina. Choruje na rzadką chorobę zagrażającą jego życiu. Ofiary będą przeznaczone na operację za granicą.
  3. Dziś o 16.30 spotkanie Kółek Żywego Różańca w kościele.
  4. Wszystkich zainteresowanych wzmocnieniem więzi małżeńskiej, zapraszamy dziś na warsztaty o godz. 15.00 w dolnym Kościele.
  5. W czasie adwentu w naszym Kościele o godz. 6.00 rano od poniedziałku do piątku modlimy się psalmami oraz słuchamy czytań z brewiarza. Zapraszam do modlitwy szczególnie te osoby, które nie mogą uczestniczyć w roratach. Modlitwa poranna trwa około 45 minut.
  6. W najbliższy czwartek adoracja po Mszy Świętej wieczornej, w piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę rano różaniec fatimski.
  7. Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje. Przypominam dzieciom komunijnym o dodatkowej Mszy Świętej w niedzielę o godz. 16.00. Nauki rekolekcyjne i spowiedź w poniedziałek i wtorek, o godz. 7.00; 10.00; 17.00 i 18/30. Osoby, które zamówiły Msze Święte wieczorne w poniedziałek i wtorek proszone są przyjście do zakrystii.
  8. Od następnej niedzieli wzorem lat ubiegłych będzie można zrobić świąteczną paczkę dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kartki z wypisanymi imionami dzieci zabierzemy z Kościoła w niedzielę 8 grudnia, natomiast paczkę trzeba przynieść w następną niedzielę 15 grudnia.
  9. Są do nabycia świece na stół wigilijny duże i małe. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Caritas Diecezji Łowickiej.
  10. Chorych odwiedzimy w tygodniu po rekolekcjach, szczegóły za tydzień.
  11. Najbliższe katechezy dla dorosłych: poniedziałek godz. 19.00 w Kościele, czwartek godz. Kościół dolny.
  12. Pan Daniel organista będzie roznosił opłatki od dzisiejszej niedzieli. Opłatki zostaną poświęcone na Mszy Świętej o godz. 12.00.