Ogłoszenia Niedziela 10 maja br.

Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020r.

1. Przypominam o dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00. Na razie wystarczający jest dla Kościół górny, można również uczestniczyć we Mszy na zewnątrz. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.
  2. Rada Stała Episkopatu Polski, zachęca do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w Mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia.
  3. W miesiącu maju. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, różaniec w intencji o ustanie pandemii.
  4. Przypominam po wejściu do kościoła należy zdezynfekować ręce przygotowanym tam środkiem.
  5. Spowiedź będzie możliwa po Mszy Świętej w konfesjonale pod chórem w dni powszednie. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych. Po zakończonej spowiedzi dezynfekujemy folię oraz podpórkę pod ręce. Zachęcamy do spowiedzi Wielkanocnej.
  6. Komunia Święta. Co do przyjęcia komunii świętej, należy uchylić maseczkę od wewnątrz., zdezynfekować ręce, złożyć je na kształt krzyża, przyjąć komunię, ponownie zakryć usta. W kolejce do komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie. Ciało Pańskie spożywamy w obecności kapłana.
  7. Taca będzie zbierana przy wyjściu z kościoła, aby nie sięgać po pieniądze w czasie Mszy. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary, jakie zostały złożone poprzez wpłatę na konto parafialne. Dziękuję również za wszystkie ofiary, poprzez wpłatę na konto oraz składane do koszyczka.
  8. Ławki w Kościele są regularnie dezynfekowane.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.