Ogłoszenia Niedziela 17 maja br.

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020r.

1. Przypominam o dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00. Najmniej osób przychodzi obecnie (w sobotę o godz. 18.00 niedzielę o 16.00 oraz niedzielę o 18.00. Od dziś w kościele może przebywać według wskazówek rządowych130 osób. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.
  2. Rada Stała Episkopatu Polski, zachęca do przystępowania do sakramentów. Zachęcamy do spowiedzi Wielkanocnej. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości uczestniczenia we Mszy w niedzielę, mogą to zrobić w inne dni tygodnia.
  3. Jutro wypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Kult Świętego Jana Pawła II, jest bardzo żywy w Bazylice Św. Piotra w Rzymie. W czasach przed pandemią, przy jego grobie modliły się zawsze tłumy wiernych. W 100 rocznicę urodzin Świętego Papieża z Polski, przedstawmy mu jedną intencję, pamiętając że zawsze troszczył się o dobro rodziny oraz wychowanie młodzieży. A mamy, które nie mogą mieć dzieci, niech również nie ustają w modlitwie za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II.
  4. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższą niedzielę oraz w Zesłanie Ducha Świętego można będzie nabyć wodę święconą.
  5. Bierzmowanie w Boże Ciało o godz. 18.00 zostaje odwołane. W najbliższą niedzielę podam termin sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Jeśli wrócą do szkół ro najprawdopodobniej zaraz po wakacjach w dzień powszedni.
  6. W miesiącu maju. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, różaniec w intencji o ustanie pandemii.
  7. Spowiedź jest możliwa po Mszy Świętej w konfesjonale pod chórem w dni powszednie. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych. Po zakończonej spowiedzi dezynfekujemy folię oraz podpórkę pod ręce.
  8. Tace zbieramy podczas dziękczynienia. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary.
  9. Ławki w Kościele są regularnie dezynfekowane.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.
  11. Księża z naszej parafii odprawiają w niedzielę i dni powszednie Msze Świętą w parafii Kozłów Szlachecki z powodu choroby ks. proboszcza tamtej parafii.

Uwagi dotyczące Komunii Świętej. Przypominam, ze względów higienicznych w okresie pandemii, dla dobra wiernych i w celu ochrony waszego zdrowia, proszę o przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Nie jest to żadna profanacja, ani brak szacunku dla Najświętszego Sakramentu. To jedna z form obecnie najbezpieczniejsza. Przed przyjęciem Komunii należy zdezynfekować ręce, w kolejce do Komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie, również nie podchodzić za blisko do księdza. Ciało Pańskie spożywamy w obecności kapłana. Jak ustanie pandemia, zwyczajowym sposobem przyjęcia Komunii będzie wcześniejszy praktykowany od lat.