Ogłoszenia Niedziela 12 marca 2023r.

III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023r.

1. Dziś o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania a na po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
  2. Gorzkie Żale o godz. 17.35 w każdą niedzielę Wielkiego Postu.
  3. Na godz. 17.15 w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową.
  4. W kaplicy za ołtarzem codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 modlitwa poranna z psalmami i czytaniami z Pisma Świętego i Ojców Kościoła.
  5. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych planowane są w czwartek i piątek 16 i 17 marca w godzinach: 9.15 dzieci i młodzież klas IV-VIII; 10.30 dzieci i młodzież klas I-III. Rekolekcje poprowadzą siostry nazaretanki.
  6. Dziś o godz. 18.00 Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie zapraszamy.
  7. Nasze parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi je ks. Piotr Kabulski.
  8. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 24 marca o godz.19.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa Robotnika w Sochaczewie. Szczegóły wydarzenia na facebooku Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 – Sochaczew.
  9. W minionym tygodniu został wypożyczony specjalistyczny odkurzacz, którym został odkurzony cały kościół, do wysokości górnego gzymsu. Praca trwała dwa dni a koszt wynajęcia maszyny oraz pracy to około 3000 PLN. Może gołym okiem nie widać jak wiele było kurzu i pajęczyn, ale proszę wierzyć na słowo, że ściany okna parapety były bardzo zakurzone. Myślę, że w przyszłości może za rok należałoby ponownie wykonać tego typu pracę.
  10. Zostało w końcu naprawione ogrzewanie kościoła. Przypominam, że kościół ogrzewany jest gazem, piecem z nadmuchem. Nasz piec ma już ponad 18 lat, nie jest zbyt wydajny, dlatego w kwietniu albo maju zostanie zastąpiony nowszym modelem, cichszym i bardziej wydajnym, tak by temperatura w świątyni nie spadała poniżej 10 stopni. Koszt wymiany pieca to suma 20000 PLN.