Ogłoszenia niedziela 28.03.2020r.

Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu dnia 29.03.2020r.

1. Msze Święte. Wszystkich parafian proszę skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Świętej jakiej udzielił Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Można wziąć udział w transmisjach Mszy Świętej w domu korzystając z środków masowego przekazu.
    2. Na Msze do Kościoła w niedzielę, święta i dni powszednie zapraszam tylko najbliższą rodzinę osoby, która zamówiła intencje, jednak nie więcej niż 5 osób.
    3. Jedyne wejście do naszej świątyni tylko od strony parkingu za Kościołem. Proszę usiąść zachowując odstęp między sobą.
    5. Komunię Świętą prosimy i zachęcamy by przyjmować na rękę po uprzednim spryskaniu dłoni środkiem odkażającym, który będzie dostępny w Kościele.
    6. Prosimy o wsparcie Kościoła i ofiarę na tace złożyć wychodząc ze świątyni do postawionego koszyczka.

Na stronie internetowej jest umieszczona lista intencji mszalnych. Proszę o potwierdzenie telefoniczne lub sms, że intencja jest aktualna.

7. Spotkania z młodzieżą, dziećmi oraz narzeczonymi zostają odwołane przez
najbliższe dwa tygodnie.
9. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 tylko ksiądz oraz diakon, prosimy łączyć się w modlitwie poprzez odmówienie nabożeństwa w domu.

10. Sakrament pojednania. Zawsze można poprosić o spowiedź jeśli ksiądz jest nieobecny w konfesjonale. Najlepiej umawiać się telefonicznie na określoną godzinę. Korzystajmy z zaleceń podanych przez Stolicę Apostolską oraz Biskupa Łowickiego. W naszej świątyni korzystamy z dwóch konfesjonałów pod chórem, ale tylko z jednej strony podchodzimy do księdza. Na filarze pod chórem jest w dozowniku umieszczony środek dezynfekujący. Po zakończeniu spowiedzi prosimy przetrzeć środkiem dezynfekującym folię na kratce (jest spryskiwacz od strony penitenta). Nie całujemy stuły po odejściu od spowiedzi. Jeszcze jedno miejsce do spowiedzi znajduje się w kaplicy przy wejściu do Kościoła. Zachowajmy zasady higieny o których jesteśmy informowani przez środki masowego przekazu (odpowiedni dystans, korzystanie z środków

11. Drogę Krzyżową w piątek można będzie odprawić indywidualnie. Kościół będzie dostępny na indywidualną modlitwę od 16.30 do 17.45.
12. Różaniec. Po każdej Mszy Świętej wieczornej w dni powszednie będziemy razem z księżmi odmawiać różaniec w intencji chorych oraz o szybkie zakończenie rozprzestrzenia się wirusa.

13. W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej około 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja do godz. 19.30.

14. Nowenna w środę. Będzie odmówiona o godz. 17.55 z osobami, które zamówiły wieczorną intencję.
15. Kancelaria parafialna nieczynna we wtorki i czwartki. Sprawy kancelaryjne załatwiajmy o ile to możliwe przez telefon dzwoniąc do dyżurnego księdza.

16. Jesteśmy do dyspozycji z sakramentem chorych, prosimy zgłosić wizytę telefonicznie. Jednak w obecnej sytuacji jeśli nie ma poważnych przeciwskazań prosimy o odłożenie spowiedzi chorych na okres po Wielkanocy.

17. Gość Niedzielny dostępny online – gratis.