Ogłoszenia niedziela 22.03.2020 IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu dnia 22.03.2020r.

  1. Msze Święte. Wszystkich parafian proszę skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Świętej jakiej udzielił Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Można wziąć udział w transmisjach Mszy Świętej w domu korzystając z środków masowego przekazu. Na koniec Mszy śpiewana suplikacja Święty Boże.
    2. Na Msze do Kościoła w niedzielę, święta i dni powszednie zapraszam tylko najbliższą rodzinę osoby, która zamówiła intencje, jednak nie więcej niż 50 osób.
    3. Jedyne wejście do naszej świątyni tylko od strony parkingu za Kościołem. Proszę usiąść zachowując odstęp między sobą.
    5. Komunię Świętą prosimy przyjmować na rękę po uprzednim spryskaniu dłoni środkiem odkażającym, który będzie dostępny w Kościele.
    6. Prosimy o wsparcie Kościoła i ofiarę na tace złożyć wychodząc ze świątyni do postawionego koszyczka.

Na stronie internetowej umieścimy listę intencji mszalnych proszę o potwierdzenie telefoniczne lub sms, że intencja jest aktualna.

7. Spotkania z młodzieżą, dziećmi oraz narzeczonymi zostają odwołane przez
najbliższe dwa tygodnie.
9. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 tylko ksiądz oraz diakon, prosimy łączyć się w modlitwie poprzez odmówienie nabożeństwa w domu.

10. Sakrament pojednania. Korzystajmy z dwóch konfesjonałów pod chórem, ale tylko z jednej strony podchodzimy do księdza. Po zakończeniu spowiedzi prosimy przetrzeć środkiem dezynfekującym folię na kratce. Nie całujemy stuły po odejściu od spowiedzi.

11. Drogę Krzyżową w piątek można będzie odprawić indywidualnie. Kościół będzie dostępny na indywidualną modlitwę od 16.30 do 17.45.
12. Różaniec. Po każdej Mszy Świętej wieczornej w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec w intencji chorych oraz o szybkie zakończenie rozprzestrzenia się wirusa.

13. W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej około 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja do godz. 19.30.

14. Nowenna. Będzie odmówiona o godz. 17.45. Po nowennie osoby, które nie mają zamówionej intencji prosimy by nie zostawały na Mszy w Kościele.

15. Kancelaria parafialna nieczynna we wtorki i czwartki. Sprawy kancelaryjne załatwiajmy o ile to możliwe przez telefon dzwoniąc do dyżurnego księdza.

16. Jesteśmy do dyspozycji z sakramentem chorych, prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.