Ogłoszenia niedziela 28.06.

XIII Niedziela zwykła 28 czerwca 2020r.

1. Żegnamy ks. Marka Węgrzynowicza. Ks. Marek został mianowany wikariuszem parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach. Bardzo dziękuję za te dwa lata posługi w parafii. Dziękuję za tworzenie dobrej atmosfery na plebanii, zaangażowanie w posługę grupie Odnowy w Duchu Świętym, za przygotowywanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Smutno jest kiedy domownik wyjeżdża z domu na stałe. Życzymy ks. Markowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
  2. Udało nam się znaleźć księdza, który zamieszka u nas jako rezydent i pomoże w parafii po odejściu ks. Marka. Osobą, która zgodziła się przyjąć zaproszenie do Sochaczewa jest ks. Ryszard Pajda do 2018r. proboszcz parafii św. Małgorzaty w Górze Św. Małgorzaty k/ Łęczycy. Ks. Ryszard zamieszka w parafii po 12 lipca.
  3. W związku z przyjściem ks. rezydenta do od 15 lipca do końca tego roku będzie możliwe przyjęcie dodatkowych intencji w dniu powszednie wieczorem. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  4. Dziś Mszę Świętą odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Konrad Świstak proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej.
  5. Dziś Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. W intencji dzieci i młodzieży będziemy się modlić o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Tylko do końca czerwca w niedzielę odprawiamy Mszę Świętą o godz. 16.00. W miesiącu lipcu i sierpniu, nie będzie porannych Mszy Świętych o godz. 7.00 rano we wtorki i czwartki
  7. W nadchodzącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca o stałej porze modlitwy, spowiedź w 1 piątek od 17.00. W najbliższą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  8. W dalszym ciągu dbajmy w naszym kościele o przestrzeganie zasad higieny, zwłaszcza po zamknięciu bazyliki w Niepokalanowie. Prosimy o używanie maseczek. Spowiedź w konfesjonale pod chórem, prosimy dezynfekować folię i podpórkę na ręce. Komunia święta jak dotychczas na rękę, prosimy o zdezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu przy podchodzeniu do księdza.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.