Ogłoszenia Niedziela 21 czerwca

XII Niedziela zwykła 21czerwca 2020r.

1. W miesiącu czerwcu. Nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, dziesiątka różańca w intencji o ustanie pandemii.
  2. Zaraz po Mszy o godz. 9.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w kościele.
  3. Z tydzień w niedzielę pożegnamy ks. Marka Węgrzynowicza, naszego wikariusza który był w parafii od 2018 roku.
  4. Za tydzień Mszę Świętą odpustową o godz. 12.00 odprawi w naszej parafii ks. Konrad Świstak proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej.
  5. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. W intencji dzieci i młodzieży będziemy się modlić w następną niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca. Staramy się nie chrzcić więcej jak dwoje dzieci na jednej Mszy. Możliwe jest również udzielenie Chrztu po Mszy Świętej o godz. 10.30 lub 12.00 w inne niedziele po uzgodnieniu z księżmi.
  7. Książka intencji 2021 będzie gotowa dopiero na początku lipca. Nasza parafia od końca czerwca 2020 roku będzie miała tylko dwóch księży proboszcza i jednego wikariusza a nie jak dotychczas dwóch wikariuszy. Jest to związane z małą liczbą księży w naszej diecezji.
  8. Tylko do końca czerwca w niedzielę odprawiamy Mszę Świętą o godz. 16.00. W miesiącu lipcu i sierpniu, nie będzie porannych Mszy Świętych o godz. 7.00 rano we wtorki i czwartki. Na dzień dzisiejszy w parafii w miesiące wakacyjne będzie tylko dwóch księży oraz ks. Marian do pomocy w niedziele i uroczystości.
  9. W dalszym ciągu dbajmy w naszym kościele o przestrzeganie zasad higieny. Prosimy o używanie maseczek. Spowiedź w konfesjonale pod chórem, prosimy dezynfekować folię i podpórkę na ręce. Komunia święta jak dotychczas na rękę, prosimy o zdezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu przy podchodzeniu do księdza.
  10. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na tacę. Pozwalają nam one na funkcjonowanie naszej parafii.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.