Ogłoszenia Niedziela 28 XI

Ogłoszenia I Niedziela Adwentu zwykła 28.11.2021r.

1. Dziś I niedziela Adwentu. Rekolekcje parafialne odbędą się w II niedzielę Adwentu oraz 6 i 7 grudnia w te dni będzie możliwa spowiedź. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Łuczak, proboszcz parafii św. Józefa w Konstancinie Jeziornej. Z powodu małej ilości spowiedników w naszej parafii prosimy o nie odkładanie spowiedzi na czas przed samym Bożym Narodzeniem.
  2. Roraty w naszym kościele jak to mamy w zwyczaju będą odprawiane od poniedziałku do soboty. Poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 7.00; wtorek i czwartek o godz. 18.00. Na wieczorne roraty zapraszamy również dzieci.
  3. Oprócz rorat, dorosłych zapraszam na modlitwę poranną z brewiarza, są to psalmy, czytania z pisma świętego. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 6.00 i trwa około 50 min. To równie dobry sposób modlitwy jak Msza Święta roratnią, skierowany do osób, które nie mogą być na Mszy o godz. 7.00 z racji rozpoczęcia pracy. Spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku. Poranna modlitwa w Adwencie to jest nową formą ale jak Gorzki Żale, Droga Krzyżowa czy różaniec jest propozycją dla wszystkich chętnych.
  4. Pan organista będzie roznosił opłatki. Jak w poprzednim roku, proszę o wyjście do drzwi tak by nie wchodził do domu. Pan Daniel będzie roznosił opłatek zachowując zasady sanitarne. Przypominam, że ofiary które są składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jego zaangażowanie w parafii.
  5. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Modlimy się tego dnia w szczególny sposób za naszego biskupa Andrzeja Dziubę.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca o zwykłej porze modlitwy.
  7. Zastanawiamy się w jaki sposób uatrakcyjnić Msze Święte dla dzieci, tak by przynajmniej był jakiś element we Mszy o godz. 10.30 by dzieci były zaangażowane.
  8. Dnia 12 grudnia w naszej parafii będziemy gościć ks. biskupa Wojciecha Osiala, który przyjedzie na odbywającą się co 5 lat kanoniczną wizytację parafii.