Ogłoszenia Niedziela 5 XII

Ogłoszenia II Niedziela Adwentu zwykła 05.12.2021r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Zapraszamy również na spowiedź i nauki 6 i 7 grudnia. O 7.00 Msza bez nauki możliwość spowiedzi. 10.00, 17.000 i 18.30 Msze z nauką oraz możliwość spowiedzi. Z powodu małej ilości księży w naszej parafii prosimy o nie odkładanie spowiedzi na czas przed samym Bożym Narodzeniem.
  2. Roraty w naszym kościele jak to mamy w zwyczaju będą odprawiane od poniedziałku do soboty. Poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 7.00; wtorek i czwartek o godz. 18.00. Na wieczorne roraty zapraszamy również dzieci.
  3. Oprócz rorat, dorosłych zapraszam na modlitwę poranną z brewiarza od poniedziałku do piątku do dolnego kościoła na godz. 6.00.
  4. Pan Daniel organista roznosi opłatki. Jak w poprzednim roku, proszę o wyjście do drzwi tak by nie wchodził do domu. Pan Daniel będzie roznosił opłatek zachowując zasady sanitarne. Przypominam, że ofiary które są składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jego zaangażowanie w parafii.
  5. Za tydzień wizytacja kanoniczna biskupa Wojciecha Osiala w naszej parafii. O godz. 6.55 przywitam biskupa przed głównymi drzwiami kościoła. Msze Święte jak zwykle w każdą niedzielę. O godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta dla dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. Na godz. 9.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, po Mszy krótkie spotkanie.
  6. Są do nabycia duże świece na stół wigilijny nie będzie małych świec w tym roku.
  7. W związku z pandemią oraz utrudnionym kontaktem z dziećmi, nie organizujemy w tym roku paczek dla dzieci ze SP nr. 2. Kto chciałby wesprzeć potrzebujących przed świętami, proszę o złożenie jałmużny pod chórem kościoła do puszki św. Antoniego.
  8. Po 12 grudnia po następnej niedzieli chcielibyśmy odwiedzić chorych zapisy w zakrystii.
  9. Dziękuję panu Jarkowi za wykonanie słupów pod latarnie, dwie z nich od frontonu kościoła udało się już zainstalować i dobrze oświetlają wyjście ze świątyni. Trwają prace przy bocznym chodniku od strony Boryszewa, zostanie ukończony jak tylko pozwoli pogoda. Do zamontowania są jeszcze dwie latarnie od strony parkingu może uda się to przed świętami.